wtorek, 14 kwietnia 2015

Opowiem Ci mamo, co robią mrówki!

Często zapominamy o świecie wokół nas. Zapominamy o tych wszystkich małych muszkach, trawkach, świerszczach, mrówkach i pajączkach. Mało zaglądamy w ten magiczny świat. A on jest na prawdę fascynujący!

Kto wie, co się dzieje w mrowisku? Czy mrówki korzystają z toalety? Ile kropek mają biedronki? I czemu świetlikowi nie świeci się zadek? Tyle ile szczegółów w książce, tyle dzieci mogą zadać pytań. A nawet dwa, trzy, milion razy tyle ;)
 

Chłopiec zakochał się w tej książce! Ja też! Grube kartki są odporne na Chłopcowe dynamiczne przewracanie.

Tekstu w książce za to jest niewiele i nie uważam tego wcale za wadę. Moje dzieci i tak wolą, żeby im opowiadać niż czytać. 


Rysunki są fantastyczne! Po prostu przepiękne! Pełne szczegółów, na które można zwrócić dziecku uwagę. Co więcej, one są pełne humoru! Którym zarażają małych czytelników, podsycając ich pasje odkrywania.

Chłopiec przewraca strony, co rusz z zachwytem odkrywając nowe cudowności. A to robak się gdzieś schował. A to mrówka niesie papier toaletowy pod pachą. Smaczków jest wiele i myślę, że jeszcze wszystkich nie odnaleźliśmy.Te szczegóły, szczególiki, zachwycają. Pełen majstersztyk!Książka zawiera też kilka zagadek. Poszukiwanie szczegółów, labirynty. Fantastyczna zabawa!

Książka jest rekomendowana dla dzieci od 2 do 6 lat. Ale Dziewczynka (wiek 13 miesięcy) też chętnie podróżuje do mrowiska. Myślę, że starsze dzieci również z ciekawością zajrzą do tej książki.

Ach, cóż jutro będą robić mrówki? Pewnie będziemy ich poszukiwać na placu zabaw!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)