piątek, 12 lutego 2016

Gdzie jest pingwin?

Dziewczynka i Chłopiec mają wspaniałą Ciocię, która wynajduje dla nich rewelacyjne książki! I tym razem trafiła w dychę! Zapraszam Was na poszukiwania. Czy zgadniecie "Gdzie jest pingwin?".

Dziesiecioosobowa rodzina pingwinów ucieka z zoo i wyrusza na poszukiwanie przygód. Są w supermarkecie, na balu przebierańców, na pustyni. Wszędzie skrzętnie się ukrywają. Łobuziaki! 
Poszukując pingwinków, dzieci ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację. Takie poszukiwanie to też ćwiczenie na cierpliwość, bo nie wszystkich członków rodziny udaje się odnaleźć od razu i bez problemu.
Książka jest łatwiejszą wersją "Where's Wally". Szczegółów jest mniej, ale i tak jest co oglądać, co poznawać i o czym opowiadać. Na każdym obrazku chowa się nie jeden Wally, ale dziesięć pingwinów. Dzięki tamu możemy obserwować, jakie postępy robi dziecko podczas poszukiwań. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie odnaleźć wszystkich pingwinów, z tyłu książki znajdziemy odpowiedzi oraz propozycje innych poszukiwań.

"Gdzie jest pingwin?" od razu przypadło do gustu zarówno Dziewczynce jak i Chłopcu. Dziewczynka, mimo młodszego wieku, skupia się lepiej i ma większą spostrzegawczość. 

Teraz kilka słów o wydaniu. Okładka jest twarda, co dla mnie zawsze jest dużym plusem. Kartki nie są kartonowe, ale dość grube (jak z broku technicznego, albo nieco grubsze). Książkę wydało Wydawnictwo Iuvi. Jest to nasza pierwsza pozycja tego Wydawnictwa, ale na pewno nie ostatni.


Cena okładkowa książki to 26,90.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)