niedziela, 10 maja 2015

Bajka dla Chłopca na dobranoc

"Za górami, za lasami mieszkał sobie mały mały Chłopiec. Chłopiec bardzo lubił bawić się z innymi chłopcami. Z dziewczynkami też. Lubił z nimi biegać, bawić się w chowanego, liczyć, bawić się w ganianego. wymyślać różne psoty. Chłopiec miał siostrę, Dziewczynkę, która była jego najlepszym przyjacielem i kompanem do zabawy.Pewnego dnia rodzeństwo wybrało się na spacer. Niestety zaszli za daleko od domu i się zgubili. Nie wiedzieli, w którą iść stronę. Szli więc przed siebie, aż zobaczyli chatkę. Chatka była z piernika, ciasteczek, żelek, lizaków i wszystkiego, co dzieci lubią najbardziej. Ponieważ Dziewczynka i Chłopiec byli bardzo zmęczeni i głodni, zaczęli skubać i zjadać dach z piernikowego domku.

Nagle, z chatki wyszła Starsza Pani. Miała krzywy nos, sukienkę w kwiaty i podarte buty. Zaprowadziła dzieci do chatki i poczęstowała ich obiadem. Chłopiec zjadł kotleta i ziemniaczki, i marchewkę z groszkiem. Była też gotowana kukurydza. Dziewczynka zjadła warzywa i frytki. Wszystko było pyszne i dzieciom bardzo smakowało. Po jedzeniu dzieciom bardzo zachciało się spać. Starsza Pani zaprowadziła ich do łóżeczek. Dzieci przykryły się kołderkami i zasnęły.

Na następny dzień rano, Starsza Pani nadal miała krzywy nos i podarte kapcie, ale sukienkę w kwiaty zmieniła na sukienkę w groszki. Poczęstowała dzieci śniadaniem. Były kanapeczki z szynką, kanapeczki z serem, i z pomidorkiem, były gotowane jajka i wszystko, na co dzieci miały ochotę. Po śniadaniu wzięła Dziewczynkę i Chłopca za rączki i zaprowadziła ich do domu..."Chłopiec zasnął...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)