wtorek, 31 maja 2016

Pechowy wpis Dziecko na Warsztat

Dziecko na Warsztat, to chyba najbardziej pechowy projekt międzyblogowy, w jakim przyszło mi brać udział. W zeszłym miesiącu w ogóle nie udało nam się zrealizować tematu. Mimo, że były to zabawy podwórkowe, to przez deszczową pogodę, choroby Dzieciorów i zawirowania okołowyjazdowe, nie udało nam się zrobić praktycznie nic.

Miałam nadzieję, że maj, ciepły i przyjazny miesiąc pozwoli nam nie tylko na zrealizowanie majowego tematu, ale też na nadrobienie zaległości. A tu psikus...
...niespodzianka, choć chyba powinnam się tego spodziewać. Praktycznie od początku maja Dzieciory są chore. Mimo, że jest ich tylko dwójka, zaliczyliśmy: przeziębienie, oporne na leczenie zapalenie płuc, zapalenie spojówek, bóle brzucha, zapalenie zatok, biegunkę poantybiotykową, zmianę antybiotyku... I mam nadzieję, że to koniec przygód z dokształcaniem się w zakresie medycyny domowej.

Warsztat majowy to rośliny/zwierzęta. W bardzo krótkiej chwili dopisującego nam zdrowia zaczęliśmy poznawać kwiaty. Jeszcze chorym dzieciom przyniosłam do domu stokrotki, niezapominajki i bez. nauczyliśmy się je rozpoznawać nie tylko po nazwie, ale także po zapachu. Odkryliśmy delikatność niezapominajek i pięciopłatkowe kwiatki na bzie :) Przez okno oglądaliśmy tulipany, irysy i maki. Je poznaliśmy z nazwy, bo ciężko było przez szybę wyczuć ich zapach ;) Do kwiatów dopasowywaliśmy napisy z nazwami oraz karteczki z kolorami.

Czy ja pisałam, że DnW to chyba najbardziej pechowy projekt, w którym przyszło brać nam udział? No ba! Żeby nie było za wesoło, aparat chwilowo odmówił posługi (już sprawny) i nie udało mi się udokumentować naszych poczynań z kwiatami.

Ale jak zwykle, inni uczestnicy projektu nie zawiedli i u nich znajdziecie masę inspiracji :)

Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrema Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztat

3 komentarze:

  1. zdrówka dla dzieciaków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie martw się kawko, teraz ogarnij wszystko i machnij kwiatowy warsztat razem z tematem dowolnym, bo zaczęliście bardzo fajnie :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)