piątek, 13 listopada 2015

Bawimy się cieniami

Jesień. Dni są coraz krótsze. A konkretnie coraz krótsza jest ta jasna część dnia. Nie dość, że za oknem ciemność, to nosy Chłopca i Dziewczynki przypominają wodospady kataru, a z gardeł wydobywają się charczenia, jakich nie powstydziłyby się prehistoryczne dinozaury. Na szczęście, w tym roku listopad jest miesiącem, który Tata moich Dzieci ma wolne. A to oznacza kilka rzeczy:
1. nie muszę spędzać całych dni ze stworami i wizja matczynego szaleństwa powoli się oddala;
2. możemy przeprowadzić więcej zabaw bez konieczności kombinacji ;)

Zabawa na dziś - cienie!
Skoro za oknem jest zaciemnienie, zróbmy zaciemnienie i w mieszkaniu! Latarka/lampka w dłoń (tu przydaje się Tata) i do zabawy!

Na początku rozpakowaliśmy "Teatrzyk cieni" od Sierra Madre.


Zakupiony już dawno czekał, aż Smyki trochę podrosną. W kartonowym pudełku znajdziemy postacie i elementy inscenizacji (np. zamek, las) do odrywania scenek z dołączonego scenariusza. Oczywiście, możemy wymyślać własne historie i w ten właśnie sposób my się bawimy. Bardzo się cieszyłam na tę pozycję i zabawę teatrzykiem. Każda postać jest wykończona fluorescencyjną obwódką, co jest wielkim plusem, bo gdy nazbiera dość światła, możemy mieć teatrzyk "duchów" w ciemnościach. W pudełku znajdziemy też patyczki i klipsy, to też działa na plus. Jednak postacie są wykonane z niezbyt grubego papieru, porównałabym go do czarnego bloku technicznego.
Udało nam się sprawić, aby postacie tańczyły na ścianie, ale Chłopiec z Dziewczynką szybko się znudzili. Takie postacie i różne elementy dodatkowe można wykonać samodzielnie, np. z bloku technicznego. Jeśli posiadamy "Teatrzyk cieni" możemy wykorzystać dołączone patyczki. Ale równie dobrze możemy własne postacie osadzić na własnoręcznie wykonanych patyczkach, np. ze słomek.

Ale żeby zrobić cienie, nie potrzeba specjalnych gadżetów. Można je tworzyć własnymi rękoma.

http://www.trzcianka.info/content/jak-zrobi%C4%87-zwierz%C4%85tka-z-cienia-za-pomoc%C4%85-r%C4%85k


Albo własnym ciałem. Wtedy da się też sprawić, że Chłopiec i Dziewczynka dosięgają sufitu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)