czwartek, 9 lipca 2015

Dlaczego deszcz robi Kap Kap?

Oto jest! Zaczynamy przygodę z projektem blogowym 12 sekretów! Na początek odkrywany sekrety lipcowego deszczu. My skupimy się na jednym bardzo szczególnym sekrecie: Dlaczego deszcz robi Kap Kap?? 

A więc zaczynamy! Na lipcowy deszcz czekaliśmy długie dziewięć dni. W tym czasie przeżyliśmy leciutki deszczyk ledwo muskający skórę, gwałtowne przejście dużych acz rzadko spadających kropli, prysznic z węża ogrodowego... Całą gamę "padania" zamyka dzisiejszy deszcz, tak zróżnicowany jak lipcowy dzień.

Każdy rodzaj deszczu łączy jedna bardzo bardzo ważna rzecz! Deszcz robi Kap Kap! Nie od dziś wielkie umysły zastanawiały się, dlaczego?? Dlaczego akurat Kap Kap? Czy to krople tańczące obijają się od siebie? Czy śpiewają jakąś deszczową piosenkę? Czy ostrzegają, że lecą i wołają "KAAaaaaap KAAaaaaap", a słychać to dopiero, gdy dotkną ziemi?Jak wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą, więc obserwujemy nie tylko deszcz, ale wszystko, co jest wokół nas.Słuchamy wszechobecnego Kap Kap to tu, to tam. Tu ciszej, głośniej tam. Tu deszcz śpiewa radośniej, tam gwałtowniej. Też zagadka! Jak to tak? Ten sam deszcz, a tak różne robi Kap Kap.


A może Ty wiesz, dlaczego deszcz robi Kap Kap?
Wpis powstał w ramach projektu 12 sekretów
http://tosioweigraszki.blogspot.com/2015/06/12-sekretow-ciepy-letni-deszcz.html

5 komentarzy:

 1. Ja wiem :).... żeby się lepiej spało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wiem! Deszcz robi Kap Kap, bo woła nas do zabawy! :D Inaczej nie umie, więc robi kap kap. Bardzo fajny sekret ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O o o ooo to może być to! Ale dlaczego zwykle tylko dzieci słyszą to wołanie? Oto jest kolejne pytanie ;)

   Usuń
  2. Może to jak z rozumieniem mowy zwierząt i widzeniem duchów? Wyrastamy z tego, bo zły, szary i do głębi racjonalny świat robi nam pranie mózgu :P

   Usuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie :)